Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Урядовий портал
Урядовий портал
Широківська РДА
Широківська РДА

Перемога, свята Перемога

            Все далі і далі відходять роки, 72 роки відділяють сьогодення від останнього пострілу Другої світової війни. Все менше стає учасників, ветеранів, свідків тих страшних подій. Та не вщухає біль втрати рідних в роки війни, відлуння нагадує і тепер. 

     Біля братської могили та пам'ятника загиблим односельчанам села явдотівка людно. Зібрались учні, мешканці села, гості, представники Новомалинівської сільської ради, депутати місцевої ради вшанувати пам'ять загиблих в роки Другої світової. Ще раз згадуються поіменно воїни, які лежать у братській могилі, воїни, які своїми життями завоювали визволення села і наближення святої Перемоги. Слава про героїв не згасне, пам'ять про них не вмре.

Зі святом, милі, рідні, кохані !

       7 березня учні школи вітали вчителів, мам, бабусь, дівчаток зі святом весни - святом 8 Березня.

              У концертній програмі лунали вірші і  пісні про чарівну половину - жіноцтво. Театралізовані сценки з українського побуту не залишили нікого байдужими : сміх і оплески були нагородою акторам від вдячних глядачів.

         Учні початкових класів виготовили своїми руками подарунки для мам і бабусь та привітали їх зі святом.

Афганістан - пам'ять, сльози, біль

 

    На відзначення 28 річниці виведення військ з Афганістану в Явдотівській  НСЗШ пройшли ряд заходів. 15 лютого відбувся Єдиний урок мужності «Афганістан – пам'ять, сльози, біль». Діти переглянули документальний фільм «Останній солдат». Вшанували хвилиною мовчання тих, хто на рідну землю повернулись на «чорних тюльпанах». 
       Учні привітали із Днем виведення військ з Афганістану воїна – інтернаціоналіста Борисенка Петра Петровича через його дружину Борисенко Любов Казимирівну.

 

Єдиний урок "Пам'ятай про Крути"

 

29 січня відзначається День пам’яті Героїв Крут. 99 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

    30 січня 2017 року   в школі пройшов єдиний урок "Пам'ятай про Крути", переглянули презентації, експозицію архівних документів, фотоматеріали. Наприкінці заходу присутні переглянули відеофільм «Лист без конверта», присвячений воїнам Крут.  Під час заходу говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора. Учасники заходу читали патріотичні твори, присвячені героям Крут та героям АТО.   Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання

Святий Миколай, до дітей завітай

        19 грудня до дітвори нашої школи завітав Святий Миколай. Справжнє свято влаштували учні початкових класів зі своїми класоводами Костяк Валентиною і Козир Ларисою. Зустрічали Святого Миколая піснями, загадками, жвавими іграми, посмішками і жартами. Учням початкових класів було вручено подарунки від народного депутата Дмитра Шпенова, а всім учням 1 - 9 класів солодощі вручили від місцевих депутатів і підприємців.

        Справдились дитячі сподівання - Святий Миколай нікого не обминув із подарунком.

Відкритий урок англійської мови

      14 грудня в школі відбувся відкритий урок англійської мови в рамках заходів, присвячених офіційному закриттю Року англійської мови в Україні. Учні познайомились з біографією видатного англійського письменника Вільяма Шекспіра, перевірили знання у вигляді діалогу "Ти - мені, я - тобі". Також в цікавій формі провели вікторину, де треба було розподілити  слова по категоріям. Також переглянули мультфільми ангійських казок  мовою оригіналу та в перекладі на українську мову

                                                         Тиждень  права                                                                                                                                   

З 5 по 9 грудня у школі пройшов тиждень правових знань. В рамках тижня відбувся Єдиний урок "Права дитини - права людини". Учасники заходу переглянули відео презентацію про виникнення поняття "права людини", про Конвенцію прав дитини, основний Закон України - Конституцію . Потім у вікторині перевірили свої знання про права дітей, а також про обов'язки кожної людини і учнів зокрема.

                                    

Акція "16 днів проти насильства"

          В ході акції "16 днів проти насильства" в школі пройшли ряд заходів. На нараді при директору розглянуто питання "Приниження гідності - теж насильство". Оформлено куточок "СТОП насильству", де є короткі відомості про види насильства, номера гарячих телефонів, куди можна звернутись у випадку насилля з боку старших, батьків, однокласників чи невідомих людей. Старшокласники переглянули відео, а потім обговорили різні ситуації насильства над неповнолітніми. учні початкових класів провели бесіди не теми дружби, взаємодопомоги.

Районний конкурс "Вчитель року 2017"

       01 грудня у відділі освіти проходив другий день районного етапу Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року 2017", де конкурсні випробування проходили вчителі початкових класів. Нашу школу в номінації "Вчитель початкових класів" представляли вчителі Козир Лариса єгорівна і Костяк Валентина Дмитрівна. Вчителі вищої кваліфікаційної категорії, з солідним 38 - річним стажем і досвідом поділились своїми надбаннями, показали майстер - клас, надали за вибором еспертизу розділу підручника початукових класів. Учасники конкурсу показали фахову майстерність, ерудицію, методичну підготовку.

До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

      01 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Саме цього дня відбувся загальношкільний захід "Зупинимо СНІД, доки він не зупинив нас". Цікавий, повчальний захід підготувала і провела вчителька основ здоров'я Наталія Сергіївна Кривляк. В ході заходу проведено тренінгові вправи, переглянуто відео на тему захисту від СНІДу, діти прикріпили "долоньки" з побажанням всім тим, хто у всьому світі має це  захворювання, не здаватися, мати силу жити і боротись. Закликали бути толерантними, приймати людей з діагнозом інфікованих ВІЛ/СНІД, такими, як і всі люди світу.

Гра "Sunflower" 

      30 листопада учні нашої школи взяли участь в конкурсі - грі "Sunflower". Шість учнів 5 - 9 класів виявили бажання і готовність перевірити свої знання, обізнаність та ерудицію з питань світової літератури, що включають українську та зарубіжну літературу. Питання були і легкі, і важкі. Одні потребували миттєвої відповіді, а над деякими треба було "поламати" голову.

            Тож чекатимемо підсумків гри - конкурсу, сподіваємось на гарні результати.

Пам'яті жертв Голодоморів

     24 листопада  у Явдотівській НСЗШ пройшов загальношкільний захід «Запали свічку пам’яті», в ході якого було переглянуто фото- та відео- документи про страшні лихоліття голодомору. Також запалено свічки пам’яті, хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв голодоморів.

День Гідності і Свободи

         До Дня Гідності і Свободи в школі відбувся загальношкільний захід, в ході якого переглянули відео та презентацію про сучасні  події в історії України. Біля стенду "Випускники школи - учасники АТО" учні ще раз переглянули світлини наших колишніх випускників і жителів села, які перебували в зоні АТО. 

День Толерантності

     16 листопада - День Толерантності. З відзначення цього дня в школі пройшли ряд заходів. Зокрема, по класах проведено бесіди, учні 8 - 9 класів переглянули та обговорили відео фільм "Толерантна людина. Яка вона?" Учні 5 - 9 класів провели гру - тренінг "Квітка толерантності". Кожен учасник тренінгу мав змогу висловити свою думку щодо поняття толерантності та прикріпити пелюстку з написом, яка відображує одну з ознак толерантності.

Безпека на дорозі

      14 листопада в школі стартував Тиждень безпечного поводження на дорозі.

            Тож 15 листопада в учнів 1 - 3 класів відбувся захід "Безпека на дорозі". Діти повторили правила вуличного руху, безпечний шлях з дому до школи та назад. Розгадували загадки на тему дорожнього руху, вітали світлофор, який вчить порядку переходу через вулицю. Розгадали кросворд з правил дорожнього руху і отримали ключове слово БЕЗПЕКА. Всі діти були активними, тому отримали заохочення - вітамінний подарунок - мандарини.

День української писемності

09 листопада у Явдотівській НСЗШ відбувся загальношкільний захід «Солов’їна, барвінкова, наша українська мова», який підготувала вчитель української мови Маркушевська Вікторія Олександрівна. Звучали чарівні рядки з поезій українських митців. Провели вікторину, де змагались дві команди : дівчата проти хлопців. Самими обізнаними, самими ерудованими були дівчатка і перемогу здобули справедливо. В маленькому шкільному колі діти спілкувались рідною мовою, дізнавались про сторінки історії розвитку української писемності.

 

      Вчитель української мови Бичкова Наталія Григорівна серед учнів 8 – 9 класів провела читацьку конференцію «Плекайте рідну мову».

Поки люди пам'ятають війну - війни не буде

          28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників. На відзначення цієї події в школі учні 7 - 8 класів переглянули документальне відео під гаслом "Поки люди пам'ятають війну - війни не буде".

           До братської могили поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання тих, хто поліг за визволення села, хто не повернувся з фронтових доріг Другої світової війни.

Місячник шкільних бібліотек

        Жовтень 2016 року є таким, коли проходить місячник шкільних бібліотек. В плані заходів на відзначення місячника в школі відбуваються класні години, конкурси, акції "Подаруй бібліотеці книгу", вікторини, тематичні виставки літератури тощо. Зокрема, пройшов конкурс малюнку серед учнів 1 - 3 класів "Ми читаємо і малюємо", продовжується акція, в ході якої бібліотека поповнюється подарунковими виданнями дитячих книг.

 

Відзначення Дня захисника України

 

 

    На відзначення Дня захисника України у Явдотівській школі відбувся єдиний урок «Задля миру та спокою в рідній державі», на якому учні переглянули відео, познайомились з історією становлення українського воїна з прадавніх часів до сучасності. Провели вікторину «Козацький край: що я знаю».

 

        Відвідали та привітали сім’ї учасників АТО та тих, хто проходив інтернаціональну службу на території інших держав зі святом козацтва, зі святом Покрови, з Днем захисника України.

 

Конкурс "Лапочки - бабусі"

       З нагоди відзначення Дня людей похилого віку у Явдотівській школі проведено конкурс "Лапочки - бабусі". П'ять бабусь зі своїми онуками - учнями нашої школи - показали свою майстерність, ерудицію, гумор, вправність. У конкурсах "Господарочка", "Музичний", "Казковий" та інших бабусі виборювали звання "Найпривабливіша бабуся", "Наймолодша бабуся", "Найвеселіша бабуся".

          А наостанок бабусі запросили на гостину всіх присутніх дітей, почастували чаєм , випічкою та солодощами.

Пам'яті загиблих у Бабиному Яру

 

В рамках вшанування пам'яті загиблих в Бабиному Яру учні Явдотівської школи впорядкували пам’ятник загиблим односельчанам в роки Другої світової війни в селі Мирному. Серед них жителі села єврейської національності, які були зігнані і розстріляні з іншими жителями Широківщини.

Єдиний урок «Трагедія Бабиного Яру» пройшов для всіх учнів 1 - 9 класів.

Віртуальна гра - подорож материками світу

        На відзначення Всесвітнього Дня туризму учні Явдотівської НСЗШ здійснили віртуальну гру – подорож материками світу. Заочно побували на шести континентах світу, познайомились з найвідомішими, найвизначнішими місцями, коротко ознайомились з флорою і фауною, населенням, культурою мешканців материків. Перевірили засвоєння побаченого і почутого у вікторині «Я пізнаю світ».

 

До Дня партизанської слави

      21 вересня учні школи завітали до сільської бібліотеки. Сьогодні відзначається День партизанської слави. Зі сторінками партизанського руху на Дніпропетровщині і Широківщині познайомили дітей вчителі історії, літератури. Про партизанський загін під керівництвом Сєднєва діти вже знайомі і про їх діяльність чули неодноразово, про зв'язок мешканців села Явдотівка з їх загоном.

        На захід були запрошені воїни - учасники АТО, їх батьки, дружини. Віталій Ткаченко розповів дітям про своє перебування в зоні АТО.

 

 

Нам пора для України жить

                І. Франко

     2016 рік - рік, що присвячений життю і творчості Івана Франка. В школі проходять заходи, на яких учні продовжують вивчати творчий доробок видатного українця. 19 вересня учні школи відвідали бібліотечний урок в сільській бібліотеці. Згадали програмові твори, казки для дітей, переглянули виставку - презентацію творів Івана Франка.

Олімпійський  тиждень

             З 12 по 16 вересня в школі пройшли заходи з нагоди відзначення Олімпійського тижня. Урочистості розпочались відкриттям Олімпійського тижня. Проведено вікторину на кращого знавця олімпійського руху. Олімпійський урок підготовила і провела вчитель фізичної культури  Наталія Сергіївна Кривляк, на якому діти згадали славні імена українських призерів Олімпіади 2016. Традиційно відбулись змагання "Сильніше, швидше, вище"  між збірними командами школи. А найулюбленішим заходом для наших дітей є похід, що передбачає веселі ігри на свіжому повітрі, спортивні змагання, розведення багаття і, звичайно, каша на вогнищі і печена картопля.

Вивчаємо англійську

      Рік 2016 - рік популяризації вивчення англійської мови. В школі проходять заходи, на яких учні вчаться спілкуватись англійською, дізнаються про англомовні країни та їх культуру. Так у вересні відбувся урок - презентація "Мої перші кроки у вивченні англійської мови" (1- 3 класи), учні 9 класу здійснили заочну подорож країнами Європи "Travel European countries". А діти 1 - 5 класів переглянули англійською мовою з перекладом на рідну мову мультфільм "The Little Mermaid" ("Русалочка").

Свято Першого дзвоника

     Знову шкільне подвір'я заповнене галасливою дітворою. Літо віддало свої останні акорди. Попереду навчання, мандрівка в незвідані краї нового і цікавого світу. Привітати першокласників, всіх дітей школи зібрались батьки, односельці. Слова привітання звучать від директора школи Людмили Шпак, начальника відділу освіти Олександра Лохача, Новомалинівського сільського голови Андрія Клименка.

       Перший урок дає старт всьому навчальному року. Успіхів всім!